Skupino bosta skupaj vodila Le Penova in Nizozemec Marcel De Graaff.
Le Penova je še poudarila, da je EU trenutno na napačni poti. Zavzela se je tudi za ukinitev evroskupine in za migrantsko politiko po vzoru Avstralije, ki je zaprla meje za nezakonite priseljence.
FN si je za oblikovanje skupine prizadevala od uspeha na lanskih volitvah v Evropski parlament. Stranka ima v Evropskem parlamentu 23 poslancev, le dva manj od 25, kolikor jih je potrebno za oblikovanje politične skupine. A za FN je bil izziv najti poslance iz sedmih članic unije, kar je drugi pogoj za ustanovitev skupine. To ji je več kot leto dni po volitvah naposled uspelo.
Poleg poslancev FN so v novi evroskeptični skupini, ki močno nasprotuje priseljevanju, še evroposlanci iz britanske stranke Ukip, madžarskega skrajno desnega Jobbika, nizozemske Stranke za svobodo (PVV), avstrijskih svobodnjakov (FPÖ), italijanske Severne lige in belgijskega Vlaams Belanga.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Med člani ENF pa ni dveh evropskih poslancev iz vrst FN - očeta ustanoviteljice skupine Jean-Marie le Pena in Bruna Gollnischa.
Politična skupina prinaša finančne ugodnosti in bistveno več možnosti pri krojenju evropske politike, kot jih imajo nepovezani evropski poslanci. Med drugim člani skupine lahko vodijo posamezne parlamentarne odbore, skupina pa ima na voljo tudi dodaten čas za predstavljanje svojih stališč na plenarnih zasedanjih parlamenta. Poleg tega jih pripada več milijonov evrov iz evropskega proračuna. Po pisanju bruseljskega spletnega biltena EUobserver naj bi ENF v prihodnjih štirih letih dobila 25 milijonov evrov.
ENF bo druga desna evroskeptična skupina v Evropskem parlamentu. Že po evropskih volitvah maja lani je del evroskeptikov pod vodstvom predsednika britanskega Ukipa Nigela Faragea oblikoval skupino Evropa svobode in neposredne demokracije (EFDD). Evroskeptiki so sicer na volitvah zabeležili velik uspeh in skupaj dobili približno 24 odstotkov sedežev v parlamentu.