Zadnja žrtev virusa je 80-letni moški, ki je umrl danes. Med 23 novo okuženimi jih je 17 okužbo staknilo v eni največjih bolnišnic v državi na jugu Seula. Kot so sporočili, je skoraj 900 njihovih pacientov na opazovanju, v prihodnjih dneh pa pričakujejo nove okužbe. Med okuženimi je prvič tudi najstnik.
Mers velja za bolj smrtonosnega, a manj nalezljivega sorodnika akutnega respiratornega sindroma, sarsa, za katerim je v Aziji leta 2003 umrlo več sto ljudi. Zanj ne obstaja posebno zdravilo ali cepivo. Pojavil se je v več kot 20 državah, večino primerov pa so našteli v Savdski Arabiji.
Doslej so bile vse okužbe sicer omejene na bolnišnice - prenašale so se med bolniki, osebjem in njihovimi družinami, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
V luči kritik zaradi prvega odziva na izbruh bolezni - največji izven Savdske Arabije - je južnokorejska vlada v nedeljo obljubila obsežne ukrepe za zajezitev nadaljnjega širjenja virusa, vključno s sledenjem prenosnim telefonom tistih, ki so v domači karanteni. S tem naj bi zagotovili, da bodo dejansko ostali doma.
V karanteni je sicer kar 2500 ljudi, zaprtih pa je tudi skoraj 1900 šol - večinoma v Seulu in okolici, navaja AFP.
Odpovedanih je bilo tudi na tisoče javnih dogodkov, šolskih izletov in športnih tekem. Kinodvorane, zabaviščni parki in nakupovalna središča poročajo o izjemnem upadu števila strank.
V državo je danes prispela ekipa strokovnjakov Svetovne zdravstvene organizacije (WHO), ki bo pomagala preiskati izbruh in nudila nasvete glede zajezitve, še piše AFP.