Družina Seymour iz Velike Britanije je namreč doživela pravo nočno moro, ko so socialni delavci prišli po deklici in ju dali krušnim staršem ter zagrozili, da se ne bosta nikoli več vrnili domov. Vse skupaj se je začelo, ko je mama deklici kaznovala zaradi ugovarjanja in jima naložila kazen, da en teden ne smeta gledati televizije ali igrati računalniških igric.
Zakaj točno so se doma skregali, ni znano, a so vsi štirje povedali, da ni bilo nič pomembnega. Po začetku kazni je Georgia v šoli dejala učitelju, da jo je strah oditi domov. Pozneje je priznala, da si je to izmislila, ker ni hotela preživeti dolgočasnega popoldneva doma. Dejstvo je, da učitelj v takšnem primeru mora reagirati in je tudi prav, da je, ampak potem so po pripovedovanju njunih staršev socialni delavci tako rekoč vdrli v hišo in praktično brez pojasnil vzeli deklici. Šele pozneje sta starša izvedela, kaj se pravzaprav dogaja. Bila sta obtožena psihične in fizične zlorabe deklic, socialna služba pa je tudi takoj začela postopek posvojitve.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Mati Victoria in njen mož Alan sta bila oba rojena v Veliki Britaniji, nato pa sta se preselila v Avstralijo. Pred časom sta se z deklicama vrnila, da bi skrbela za Alanovo mater. Njuna bitka za deklici je nato trajala neverjetne tri mesece. Po treh mesecih sta starša vendarle dobila skrbništvo nad deklicama in le nekaj dni za tem so se vrnili v Avstralijo. Medijem sta povedala, da se nikoli več ne bosta vrnila v Veliko Britanijo.
Ogromno posvojitev Dejstvo je, da v Angliji na takšen način vzamejo ogromno otrok, trg za posvojitve pa cveti. Kar 80 odstotkov vzetih otrok se nikoli ne vrne k svojim biološkim staršem. Tudi mnogi novinarji menijo, da se v ozadju vseh teh posvojitev vrtijo velike vsote denarja. Slovaška, recimo, že grozi Veliki Britaniji, da jo bo prijavila na Evropsko sodišče, saj so v Veliki Britaniji vzeli kar 30 otrok Slovakinjam, ki so tam ali delale ali bile na daljšem obisku. Še huje je z Latvijkami, ki so jim britanske oblasti vzele kar 136 otrok in jih dale v posvojitev britanskim družinam.*