"Policijska ura se ukinja, odločitev pa začne veljati takoj," je preko družbenega omrežja Twitter objavila županja Rawlings-Blake. "Namen uvedbe policijske ure je bilo zagotoviti varnost, mir in dobrobit stanovalcev Baltimora. Želim se zahvaliti vsem prebivalcem Baltimora za njihovo potrpljenje," je še dejala.
Odkar je sicer tožilka Marylanda Marilyn Mosby v petek smrt 25-letnega temnopoltega osumljenca Freddieja Grayja razglasila za umor in uvedla preiskavo proti šestim policistom, ki so bili vpleteni v njegovo aretacijo, so se razmere v mestu močno umirile, namesto jeze pa je zavladalo zadovoljstvo.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Nekateri meščani sicer opozarjajo, da zgodbe še ni konec in da policisti še niso obsojeni. Drugi pravijo, da je sramota, da se morajo veseliti, če sistem deluje, tako kot bi moral. Večina pa je realistov in vložitev obtožnice proti policistom, ki so povzročili smrt neoboroženega, nedolžnega temnopoltega osumljenca, razumejo kot izjemen dogodek.
25-letni Freddie Gray je bil sicer zadnji v vrsti žrtev policijskega nasilja. Umrl je teden dni po aretaciji 12. aprila zaradi zlomljene hrbtenice. Poškodbo je utrpel med aretacijo, za katero po trditvah tožilke ni bilo nobenega utemeljenega razloga. Po njegovem pogrebu so v ponedeljek v Baltimoru izbruhnili hudi nemiri, saj so temnopolti prebivalci Baltimora tudi tokrat pričakovali, da se bodo policisti nekaznovano izvlekli.