Pri kasetnih bombah gre za eksplozivne naprave, ki so sestavljene iz več manjših bomb. Osnovna granata običajno eksplodira na višini in razprši manjše bombe na večjo površino in s tem poveča ubojni učinek. Pogosto pa posamezne "kasete", torej deli kasetnih bomb, ne eksplodirajo in na tleh ostanejo kot mine.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Kot so sporočili iz HRW, so zbrali več fotografij, videoposnetkov in drugih dokazov, ki kažejo na uporabo kasetnega streliva v koalicijskem bombardiranju hutijskih upornikov na severu Jemna v pokrajini Sada. Bombe naj bi uporabili le kakih 600 metrov stran od poseljenih območij, njihovi ostanki pa naj bi ležali na kmetijskem območju.
Kasetne bombe so od leta 2008 prepovedane z mednarodno konvencijo, ki jo je podpisalo 116 držav. Med njimi pa ni Savdske Arabije in njenih arabskih zaveznic v koaliciji v Jemnu. Tudi ZDA je niso podpisale.
HRW še navaja, da naj bi bile v Jemnu uporabljene bombe, ki so bile izdelane v ZDA, dobavili pa naj bi jih Savdski Arabiji in Združenim arabskim emiratom. V ZDA sicer navajajo, da te bombe izvažajo, ker da so izjemno "zanesljive" in da neeksplodiranega ostane manj kot odstotek streliva. V HRW so Washington že pozvali, naj prenehajo z izvozom tega streliva.