Seibert ni želel neposredno komentirati izidov grških volitev, na katerih je Siriza pod vodstvom Aleksisa Ciprasa pometla s tekmeci in za malo zgrešila absolutno večino v parlamentu. Kot je dejal Seibert, gre za suvereno odločitev grških volivcev, "ki jo je seveda treba spoštovati", poročajo tuje tiskovne agencije.
Vztrajanje Berlina pri strogi varčevalni politiki v EU je sicer eden glavnih vzrokov za zmago Ciprasove Sirize v obubožani Grčiji.
Napovedal je, da bo nemška vlada ponudila roko sodelovanja novi vladi v Atenah, ob tem da bo pozorno spremljala, kaj bo povedala glede "prihodnjih reformnih usmeritev in izpolnjevanja svojih obveznosti".
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Merklova pa bo Ciprasu čestitala, ko bo zaprisegel kot novi premier, in mu zaželela uspešno delo, je še napovedal Seibert. "Že od začetka krize je cilj Nemčije, da se stabilizira evrsko območje in države članice, torej tudi Grčija," je dodal.
Na finančnem ministrstvu v Berlinu so še dodali, da njihovo stališče glede zahtev Ciprasa po odpisu dolgov ostaja nespremenjeno. Je pa dodala, da je Evropska unija že večkrat izrazila pripravljenost na pogovore o podaljšanju trenutnega programa zagotavljanja finančne pomoči Grčiji.
Vztrajanje Berlina pri strogi varčevalni politiki v EU je sicer eden glavnih vzrokov za zmago Ciprasove Sirize v obubožani Grčiji. V predvolilni kampanji se je Cipras zavzemal za konec te za Grke pogubne politike in napovedoval "konec podrejanja" ter nova pogajanja z mednarodnimi posojilodajalci - EU, Evropsko centralno banko in Mednarodnim denarnim skladom - za pravično in vzdržno rešitev za Grčijo in za Evropo.