"Sam sem se odločil za odhod," je poudaril in dodal, da ne želi, da bi kdo utrpel posledice zaradi njega. "Omenili so mi, da bi, če ostanem v službi, lahko ogrozil prebivalce in policijo v Fergusonu, česar ne morem dopustiti," je izpostavil v pisni odpovedi, ki so jo v soboto objavili ameriški časniki.
Najstnikovi smrti 9. avgusta so sledili hudi nemiri, nove izgrede v Fergusonu in proteste širom ZDA pa je razvnela ponedeljkova odločitev velike porote okrožja mesta St. Louis v Claytonu, ki ni našla razlogov za obtožnico proti policistu Wilsonu v zvezi s smrtjo neoboroženega Browna.
"Varnost drugih policistov in skupnosti mi je najpomembnejša. Upam, da si bo skupnost zdaj opomogla," je še poudaril 28-letni policist.
Wilson sicer vseskozi poudarja, da je mladeniča ubil v samoobrambi, a številni temu ne verjamejo. Incident je oživil številne polemike o ravnanju belopoltih policistov s temnopoltimi. Polemike so znova postale aktualne tudi po nedavnem primeru, ko je policist prejšnji konec tedna v Clevelandu ustrelil 12-letnika, ki je imel pri sebi plastično orožje.
Wilsonova odpoved sicer ni pomirila vseh. Pred policijsko postajo v Fergusonu se je tako v soboto zbralo več deset ljudi, ki so zažgali ameriško zastavo in zmerjali policiste.
Pred tem se je skupina okoli sto protestnikov v soboto podala na 192-kilometrov dolgi pohod iz Fergusona v prestolnico zvezne države Missouri Jefferson City, ki so ga poimenovali pohod pravice.
O protestih v spomin na ubitega Browna poročajo tudi iz prestolnice Washington in okolice. Med drugim je protest potekal tudi v nakupovalnem središču blizu Pentagona, kjer so protestniki v spomin na ubitega mladeniča nekaj minut ležali na tleh.