Pri ugandskem zdravniku več ni mogoče zaznati virusa, a bo vseeno še dva tedna ostal v izolaciji, da bi si lahko tako popolnoma opomogel, so pojasnili v univerzitetnem kliničnem centru Frankfurt. Okužil se je, ko je bil v okviru italijanske humanitarne organizacije v Sierri Leone, v Frankfurt pa so ga na zdravljenje pripeljali 3. oktobra.
V zadnjih dneh je zanj skrbelo skupno 30 zdravnikov in 60 zdravstvenih tehnikov, zdravljenje pa je stalo približno milijon evrov.
Do ozdravitve je bil celo v smrtni nevarnosti. Začeli so mu odpovedovati organi, potreboval je tudi pomoč pri dihanju. Še pred desetimi dnevi ni bilo mogoče vedeti, ali bo preživel. Sedaj lahko samostojno hodi, normalno je in nima bolečin. V zadnjih dneh je zanj skrbelo skupno 30 zdravnikov in 60 zdravstvenih tehnikov, zdravljenje pa je stalo približno milijon evrov, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Medtem so po enomesečni obravnavi iz bolnišnice v Madridu končno izpustili špansko medicinsko sestro, ko zadnji krvni testi niso pokazali nobenih sledi ebole. "Počutim se še nekoliko šibko," je dejala 44-letnica.
Teresa Romero je bila del ekipe v madridski bolnišnici Carlosa III., ki je skrbela za dva španska misijonarja, ki sta se okužila v Afriki, nato pa avgusta in septembra umrla v Španiji. Pri medicinski sestri so okužbo z ebolo ugotovili 6. oktobra. Bila je prva oseba, ki se je z virusom okužila zunaj Afrike, kjer je eboli podleglo že skoraj 5000 ljudi.