Frontne linije med borci Islamske države in kurdskimi silami se že teden dni niso premaknile in, kot je menil neimenovani predstavnik ameriškega obrambnega ministrstva, se bodo lahko kurdski branitelji upirali nadaljnjim napadom tudi v prihodnje.
Tudi predstavnik ameriškega osrednjega poveljstva za regijo je potrdil, da sprememb na položajih na bojišču v zadnjem tednu skorajda ni bilo. Spopadi potekajo na ulicah, pri čemer le občasno določene skupine stavb preidejo pod nadzor druge strani, je pojasnil.
V Washingtonu kljub temu pričakujejo, da bo se bodo napadi džihadistov nadaljevali, saj ima Kobane, ki leži blizu meje s Turčijo, simbolično vrednost tako za kurdske sile kot za Islamsko državo.
Sunitski skrajneži iz vrst IS so ofenzivo na Kobane sprožili sredi septembra in 1. oktobra so kurdskim borcem pri obrambi mesta na pomoč priskočila letala ZDA in njenih arabskih zaveznic, ki vse odtlej obstreljujejo položaje IS.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
ZDA ob pomoči zahodnih zaveznic sicer že od 8. avgusta obstreljujejo položaje IS v Iraku, 23. septembra so začele tudi z napadi na njihove položaje v Siriji, kjer jim pomagajo arabske zaveznice. V tem času so letala koalicije opravila 6600 poletov in odvrgla skoraj 1700 bomb, je v četrtek sporočila ameriška vojska.