Otroški delavci se plazijo po rudniških rovih inšivajo v tekstilnih tovarnah
Po podatkih ameriškega ministrstva za delo je bilo po svetu lani 168 milijonov otrok, starih od pet do sedem let, ki so bili prisiljeni delati. Med njimi jih je polovica delala v nevarnih razmerah. Poročilo o otroškem delu, ki pokriva 140 držav sveta kljub temu ugotavlja, da gre za izboljšanje v primerjavi z letom 2012.
"Poročilo osvetljuje položaj 168 milijonov otrok, ki garajo v senci, se plazijo po rudniških rovih, šivajo v tekstilnih tovarnah ali delajo v gospodinjstvih. Vse več držav ukrepa proti temu, vendar pa lahko svet naredi še več," je dejal Perez po objavi poročila, ki ne vključuje zahodne Evrope, ZDA in nekaterih drugih držav, kjer naj ne bi bilo otroškega dela.
Ministrstvo vsako leto pripravi poročilo o otroškem delu po svetu, na podlagi katerega lahko ZDA odvzamejo trgovinske ugodnosti državam, kjer je ta problem najbolj pereč. Na dnu lestvice glede otroškega dela so Britanski deviški otoki, Srednjeafriška republika, Kongo, Cookovo otočje in Eritreja.
Od leta 2012 pa so pri izkoreninjanju otroškega dela najbolj napredovale Albanija, Brazilija, Čile, Kolumbija, Kostarika, Slonokoščena obala, Ekvador, Salvador, Peru, Filipini, Južna Afrika, Tunizija in Uganda.