Čeprav se bo tudi letos nadaljeval kitolov v Tihem oceanu, naj bi japonska vlada načrtovala prepolovitev ulova na 190 kitov, da bi tako pomirila mednarodne kritike, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Minister, ki se je danes sestal z japonskim premierom Šinzojem Abejem, je še zatrdil, da lova na Antarktiki naslednjo sezono zagotovo ne bo.
Japonska je danes še napovedala, da bo spremenila svoj raziskovalni kitolov, poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Izvedli bomo obširne raziskave, s katerimi bi do jeseni oblikovali nov raziskovalni program, ki bi ga predložili Mednarodni komisiji za kitolov," je dejal Hajaši in dodal, da bo program odražal kriterije, izražene v sodbi haaškega sodišča.
Sodišče je namreč odločilo, da japonska kitolovska misija na Antarktiki krši sporazume, ki prepoveduje komercialni kitolov, in da med misijo ulovijo preveč kitov, da bi lahko to imeli za legitimno znanstveno dejavnost. Ta razsodba sicer ne velja za kitolov Japonske v Tihem oceanu, a je Hajaši danes zagotovil, da bodo zmanjšali obseg ulova na tem območju.