Abbott je v petek izrazil prepričanje, da so signali, ki so jih zaznali v Indijskem oceanu ta teden, prihajali iz črnih skrinjic pogrešanega malezijskega potniškega letala. "Resnično smo močno zožili območje iskanja, a iskanje česarkoli 4,5 kilometra globoko v oceanu okoli tisoč kilometrov od kopnega je zahtevna naloga in se bo najverjetneje nadaljevala še veliko časa," je po navedbah francoske tiskovne agencije AFP pojasnil na današnji novinarski konferenci v Pekingu.
Iskanje se nadaljuje
Iskanje letala v Indijskem oceanu se medtem nadaljuje. V današnji akciji sodeluje deset letal in 14 plovil. Po navedbah nemške tiskovne agencija dpa že tri dni niso zaznali novih zvočnih signalov. Nobeden od predmetov, ki so jih našli v petkovi iskalni akciji, pa ne pripada pogrešanemu letalu. Letalo boeing 777 malezijske družbe Malaysia Airlines je bilo 8. marca z 239 ljudmi na krovu na poti iz Kuala Lumpurja v Peking, ko se je za njim izgubila vsaka sled. Dve tretjini žrtev - 153 - so bili kitajski državljani. Kasneje so ugotovili, da je letalo najverjetneje strmoglavilo v južnem Indijskem oceanu, vendar še niso našli nobenih njegovih ostankov. Avstralska ladja je ta teden večkrat zaznala signale, ki bi lahko prihajali iz črnih skrinjic letala. Za zadnjega, četrtkovega, se je izkazalo, da ni povezan z iskanim letalom.
Poskušal je telefonirati
Po poročanju časnika The New Straits Times obstajajo znaki, da je kopilot letala Fariq Abdul Hamid poskušal telefonirati. Klic se je nenadoma prekinil, "saj se je letalo naglo oddaljevalo od telekomunikacijskega oddajnika", naj bi za časnik povedal vir. Ni znano, koga je poskušal poklicati, signal pa naj bi zaznal oddajnik na malezijskem polotoku Penang. Nek drugi vir tudi opozarja, da ni mogoče trditi, da je bil klic opravljen s pogrešanega letala. "Ponovna vzpostavitev povezave tudi ne pomeni nujno, da je šlo za klic. Lahko je bila rezultat ponovnega vklopa telefona," je dejal. Malezijske oblasti ta podatek še preiskujejo.