"Po več mesecih pogovorov in več opozorilih z naše strani trmasto vztrajajo pri določbah, ki so po našem mnenju nezakonite in zlorabljajo uporabnike," so zapisali pri zvezi potrošnikov UFC-Que Choisir.
Pri francoski organizaciji opozarjajo, da so pogoji uporabe spletnih strani "nerazumljivi, neberljivi in polni spletnih povezav", ki včasih vodijo na besedila, ki so na voljo le v angleščini.
"Še huje pa je, da podjetja vztrajajo pri obsežnem zbiranju, obdelavi, spreminjanju, shranjevanju in uporabi podatkov uporabnikov in tudi njihovih bližnjih," so zapisali. Od sodišča v francoski prestolnici zahtevajo, da podjetjem naloži takojšnjo ureditev spornih besedil, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Evropske države postajajo vse bolj občutljive na delovanje ameriških spletnih velikanov. Francoski varuh osebnih podatkov je Googlu januarja naložil kazen v višini 150.000 evrov, še pred tem pa je kalifornijskemu velikanu kazen zaračunala tudi Španija. V obeh primerih je šlo za nespoštovanje zakonodaje na področju zasebnosti.
Gre sicer za drobiž - Google je lani vknjižil za slabih 60 milijard dolarjev (43 milijard evrov) prihodkov.
Francoski potrošniki tožijo Twitter, Facebook in Google
Vodilna francoska organizacija za zaščito pravic potrošnikov je proti spletnim velikanom Twitter, Facebook in Google vložila tožbo zaradi kršitev zakonodaje na področju zasebnosti. Ameriškim podjetjem očitajo, da svoje uporabnike zlorabljajo s prezapletenimi in nezakonitimi pogoji uporabe.