Direktor AI za Bližnji vzhod navaja, da ljudje v taborišču zaradi pomanjkanja hrane jedo mačke in pse, ostrostrelci pa streljajo na ljudi, ki se odpravijo iskat hrano. V taborišču naj bi bilo med 17.000 in 20.000 beguncev.
Po navedbah AI, ki se sklicuje na palestinski Rdeči polmesec in organizacije za človekove pravice, je zaradi neustrezne zdravniške oskrbe umrlo 51 ljudi. V glavni bolnišnici na območju, kjer so pred obleganjem opravili 600 operacij na mesec, so zdaj brez usposobljenih kirurgov in medicinske opreme.
Agencija ZN za palestinske begunce (UNRWA) je sredi januarja in konec februarja v taborišče dostavila pomoč, nato pa je morala zaradi spopadov dostavo ustaviti. Tiskovni predstavnik UNRWA Chris Gunness je minuli teden na Twitterju objavil fotografijo, na kateri več sto prebivalcev taborišča na ulici med porušenimi stavbami čaka na razdeljevanje pomoči. "Upam, da nisem edini, ki je ogorčen ob tem prizoru iz prestolnice ene od držav članic ZN v 21. stoletju," je zapisal ob fotografiji.
Iz Sirije pa danes prihajajo tudi dobre novice. Sirski uporniki so danes izpustili skupino nun, ki so jih ugrabili decembra lani. 13 nun je bilo izpuščenih v okviru dogovora o izmenjavi ujetnikov med uporniki in sirskim režimom, ki naj bi v zameno izpustil več kot 150 zapornic. V pogajanjih sta posredovala katarski emir Tamim Bin Hamad al Tani in direktor libanonske obveščevalne službe Abas Ibrahim, poročajo tuje tiskovne agencije.
Grozljivo! Ljudi stradajo, tiste, ki iščejo hrano, ostrosrelci pobijejo!
Nevladna organizacija za človekove pravice Amnesty International je danes sirske vladne sile obtožila, da uporabljajo stradanje kot orožje. Organizacija trdi, da je v palestinskem begunskem taborišču Jarmuk na obrobju Damaska od lakote umrlo 128 ljudi, odkar so režimske sile julija lani uvedle popolno blokado taborišča.