Teroristična skupina je na svojem računu na Twitterju zapisala, da so napad izvedli, potem ko so "mudžahedini dokazali, da se tam nahajajo nadzorne sobe za brezpilotna letala in ameriški strokovnjaki". V napadu so po njihovih navedbah borci zadali resen udarec tej nadzorni sobi.
"Tovrstni varnostni sedeži v partnerstvu z Američani v njihovi vojni proti muslimanskim narodom so upravičene tarče, kjerkoli so," je opozorila Al Kaida na Arabskem polotoku, ki jo Washington označuje za najnevarnejše, pa tudi najdejavnejše krilo mednarodne teroristične mreže Al Kaida.
V četrtkovem napadu samomorilskega napadalca z avtomobilom bombo, ki je odprl pot skupini napadalcev, je umrlo 52 ljudi.
Jemenska uradna tiskovna agencija Saba je poročala, da sta bila v napadu, ki se je osredotočil na tamkajšnjo bolnišnico, ubita tudi dva zdravnika iz Nemčije, dva iz Vietnama ter jemenski zdravnik ter dve medicinski sestri s Filipinov in ena iz Indije. Ranjenih je bilo 167 ljudi, od tega jih je devet v kritičnem stanju.
Filipinske oblasti pa so sporočile, da je bilo v napadu na bolnišnico v kompleksu ubitih kar sedem zdravstvenih delavcev s Filipinov, vključno z zdravnikom.
Napad se je zgodil v času, ko se Jemen sooča s porastom nasilja, tudi z vrsto napadov na vojsko in druge državne uradnike v Sani. Oblasti odgovornost za napade praviloma pripisujejo Al Kaidi na Arabskem polotoku.
Jemen se sooča s težkimi političnimi razmerami od strmoglavljenja predsednika Alija Abdulaha Saleha februarja 2012 po njegovi 33-letni vladavini.
Al Kaida prevzela odgovornost za smrt 52 ljudi
Al Kaida na Arabskem polotoku je prevzela odgovornost za četrtkov napad na kompleks obrambnega ministrstva v jemenski prestolnici Sana, v katerem je bilo ubitih 52 ljudi, poroča francoska tiskovna agencija AFP.