Po prvih ocenah je na volišča prišlo okoli 60 odstotkov volivcev, zaradi velikega navala ljudi pa je državna volilna komisija glasovanje podaljšala za eno uro.
Kljub več napadom je volilna komisija prepričana, da so uspeli izvesti "svobodne in poštene volitve", poroča britanski BBC.
Takoj po zaprtju volišč so začeli šteti glasovnice in prvi izidi naj bi bili znani čez nekaj ur, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Udeležba volivcev je bila tokrat večja kot na zadnjih volitvah leta 2008, ki se jih je udeležilo okoli 44 odstotkov volivcev, in naj bi se gibala okoli 60 odstotkov.
Tokratne volitve so bile zgodovinske, saj se je prvič v zgodovini leta 1947 ustanovljene države zgodilo, da je parlament dočakal konec mandata. V Pakistanu so imeli v preteklih desetletjih kar tri državne udare, polovico časa pa je vladala vojska.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Medtem ko je na zadnjih volitvah leta 2008 slavil progresistični tabor, stranka ubite premierke Benazir Buto, se zmaga letos obeta desni sredini, ki jo zastopata Muslimanska liga nekdanjega premiera Navaza Šarifa in stranka PTI nekdanjega igralca kriketa Imrana Kana.
Za favorita velja jeklarski mandat Šarif, ki naj bi se tako že tretjič doslej povzpel na premierski položaj.
Več kot 86 milijonov pakistanskih volivcev bo izbiralo 342 članov narodne skupščine ter tudi svoje predstavnike v štirih pokrajinskih skupščinah. Za varnost na okoli 70.000 voliščih pa je skrbelo prek 600.000 pripadnikov varnostnih sil.
Že pred volitvami je v napadih, za katere so odgovornost večinoma prevzeli talibani, umrlo prek sto ljudi.
V ospredju predvolilne kampanje so bile slabe gospodarske razmere, energetska kriza, zaradi katere so prebivalci Pakistana kar do 20 ur dnevno brez elektrike, korupcija ter odnos Pakistana do nepriljubljenih ZDA.
V kampanji je bilo govora tudi o nujnosti razvoja osnovnih storitev v državi, ki šteje 180 milijonov ljudi, med katerimi jih okoli 30 odstotkov živi pod pragom revščine, približno polovica pa je nepismenih.