Ponovno sojenje se je sicer začelo že sredi aprila, a so ga hitro prekinili, potem ko se je sodnik med kaotičnim zaslišanjem izločil iz postopka.
Nekdanji predsednik je bil lani spoznan krivega korupcije in zlorabe položaja in obsojen na dosmrtno ječo. Vendar je bil proces pozneje razveljavljen zaradi postopkovnih napak. Tožilstvo mu očita, da je odgovoren za smrt 846 mirnih protestnikov.
Mubarak se je danes izrekel za nedolžnega. Po branju obtožnice in burni razpravi je sodišče obravnavo preložilo, sojenje pa naj bi se po navedbah egiptovske državne televizije nadaljevalo 8. junija, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Ob 85-letnem Mubaraku so na zatožni klopi tudi nekdanji notranji minister Habib al Adli in njegovih šest pomočnikov, ki naj bi med protesti izdali ukaz za streljanje. Sodijo tudi Mubarakovima sinovoma Alaju in Gamalu, ki sta obtožena korupcije, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Pred sodiščem, kjer naj bi bilo za varnost dobro poskrbljeno, so se zbrale številne družine žrtev ter Mubarakovi podporniki.
Sana Said, ki je v protestih izgubila 20-letnega sina je dejala, da se bo še naprej borila za pravico, vendar počasi izgublja upanje. "Oklepam se upanja, vendar menim, da če bi šlo za resnično sojenje, bi že videli rezultate," je dejala za AFP.