Tamerlan Carnajev je bil ubit v petek na begu pred policijo, njegovega 19-letnega brata pa so kmalu za tem prijeli. Džohar Carnajev je preiskovalcem doslej povedal, da ga je starejši brat šele pred kratkim prepričal v sodelovanje pri napadu. Organizacije za zaščito državljanskih pravic skrbi dejstvo, da so osumljenca v bolnišnici zasliševali, še preden so ga seznanili s pravico, da lahko molči in s pravico do odvetnika.
Skrbi so prezgodnje, saj še ni jasno, ali bo sploh prišlo do sodnega procesa. Četudi Džoharjeve izjave tožilstvo na koncu ne bi smelo uporabiti, pa je na voljo dovolj drugih dokazov za zanesljivo obsodbo. Grozi mu smrtna kazen, vendar pa lahko pride do dogovora o dosmrtnem zaporu, zaradi česar sodni proces ne bo potreben. Če držijo Džoharjeve trditve, da sta z bratom vse pripravila in izvedla sama, potem bo postopek hiter.
Več težav se sedaj obeta zvezni vladi predsednika Baracka Obame, če je informacija o tem, da je bil Tamerlan Carnajev na podlagi opozorila iz Rusije na seznamu terorističnih osumljencev že 18 mesecev, resnična. Republikanski kongresniki bodo veseli političnega darila za napade na Belo hišo, nič bolj prizanesljivi pa ne bodo niti demokrati, še posebej tisti, ki morajo naslednje leto spet pred volivce.
Nekaj zmede povzročajo tudi nasprotujoče si informacije o poteku aretacije Džoharja Carnajeva. Policija je uvodoma trdila, da je osumljenec streljal, preden so ga prepričali v vdajo, ko se je skrival pod ponjavo čolna na dvorišču v predmestju Watertown. Na posnetkih, ki so prišli v javnost, je slišati točo strelov. Zadnja neuradna informacija pa je, da je bil Džohar neoborožen, kar sproža nekaj vprašanj glede obstreljevanja.
Iz ruskega Dagestana naj bi danes v Boston prispela starša obeh osumljencev Anzar in Zubejdat z namenom prevzema Tamerlanovega trupla, ki ga nameravata pokopati v Rusiji. Ozadje pokojnika pa preiskuje tudi ruska policija, ki želi odkriti, ali se je med obiskom nekdanje domovine povezal z islamskimi skrajneži.
V Bostonu so medtem v sredo pokopali univerzitetnega policista, ki sta ga med begom domnevno ubila osumljenca. Med 4000 žalujočimi je bil tudi podpredsednik ZDA Joseph Biden, ki je osumljenca v svojem slogu označil za "izprijena, sprevržena in strahopetna ponaredka džihadistov". Za Boston pa je dejal, da se je izkazal s kljubovanjem strahu pred terorizmom.
Tamerlan in Džohar Carnajev sta osumljena, da sta 15. aprila nastavila in detonirala dve doma narejeni bombi na cilju bostonskega maratona. V eksplozijah so umrle tri osebe, več kot 180 pa jih je bilo ranjenih. V sredo so prizorišče tragedije ponovno odprli za javnost.