Ameriške oblasti zatrjujejo, da ni nobene povezave med to aretacijo in bombnim napadom v Bostonu. Kraljeva konjeniška policija, ki je nekaj podobnega kot ameriški FBI, ni sporočila, od kod moška prihajata. Povedali so le, da nista kanadska državljana. Napad naj bi načrtovala s podporo "elementov" teroristične mreže Al Kaida v Iranu, čeprav policija pravi, da ni nobenih dokazov, da bi šlo za terorizem s pomočjo države.
Iran je obtožbe o vpletenosti zavrnil kot smešne. "To je najbolj smešna stvar, ki sem jo slušal v svojih 64 letih," je dejal iranski zunanji minister Ali Akbar Salehi. Kot smešne je označil tudi vsakršne namige, da bi bil Iran povezan z Al Kaido.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Moška sta obtožena zarote za napade in umore v povezavi s teroristično skupino. Glavna načelnica konjeniške policije Jennifer Strachan je zatrdila, da je bil napad šele v fazi načrtovanja in da ni bilo neposredne nevarnosti. Izdali naj bi ju pripadniki njune skupnosti v Kanadi, vendar policija ni povedala, za katero skupnost gre.
Pri preiskavi so sodelovale tudi ameriške policijske agencije. Kanada se sicer po 11. septembru 2001 tako kot v ZDA ukvarja s poskusi napadov. Pred nekaj meseci so med pobitimi islamskimi skrajneži, ki so zavzeli črpališče plina v Alžiriji, odkrili trupli dveh kanadskih državljanov Alija Medleja in Xristosa Katsiroubasa.
Kanadska policija je leta 2006 onemogočila oziroma preprečila načrtovane napade na borzo v Torontu, sedež tajne službe in vojaško oporišče. Teroristi so napade načrtovali, da bi dosegli umik kanadske vojske iz Afganistana.