V Italiji so soprogi ali partnerji samo letos umorili 120 žensk, Corsi pa je krivdo za to stanje pripisal tudi ženskam oz. njihovemu obnašanju.
"Ženske bi morale biti bolj samokritične. Kako pogosto provocirajo moške s svojim obnašanjem," se je v besedilu, objavljenem v domači župniji San Terenzo di Lerici vprašal Corsi, navaja avstrijska tiskovna agencija APA.
"Ženske provocirajo vedno pogosteje, so arogantne in mislijo, da so povsem samostojne, s tem pa povečujejo napetost. Otroci so prepuščeni sami sebi, stanovanja so zanemarjena, obroki hladni ali pa iz restavracij s hitro prehrano. Ko razmere v družini eskalirajo in pride do umora - oblike nasilja, ki ga je treba obsoditi in ostro kaznovati - je odgovornost na obeh straneh," je izpostavil duhovnik.
Mlade in stare ženske so po mnenju Corsija pogosto oblečene izzivalno, s čimer "v moških sprožajo najnizkotnejše nagone". "Koliko ženk svoje može vara na delovnem mestu, v športnih centrih, v kinodvoranah," se je tudi vprašal duhovnik.
Njegova prepričanja so sprožila ogorčene odzive, predvsem v vrstah italijanskih intelektualk in političark. "To so nore ideje, ki Cerkvi zgolj škodijo," je dejala nekdanja ministrica za ženske Mara Carfagna. Slednja je v parlament vložila osnutek zakona, na podlagi katerega bi za umor ženske vedno dosodili dosmrtno zaporno kazen.
Na Apeninskem polotoku v zadnjem času narašča zaskrbljenost zaradi nasilja nad ženskami. Samo od začetka letošnjega leta so možje ali partnerji umorili 120 žensk, zato je žensko gibanje z imenom "Če ne zdaj, kdaj?" sprožilo vsedržavno kampanjo proti "pokolu žensk". Gibanje je ob tem začelo zbirati podpise proti naraščajočemu nasilju nad ženskami, pobudo pa je podprlo več uglednih intelektualk, političark in novinark.
Največ žensk je bilo v Italiji umorjenih leta 2006, in sicer 195. V sosednji državi se sicer vsak četrti zločin zgodi znotraj družine, v večini primerov pa mu botruje ljubosumje.