V društvu so na podlagi fotografij in posnetkov ugotovili, da gre za navadnega delfina oziroma delphinus delphis, ki so ga tudi identificirali. Gre za istega delfina, ki so ga v društvu v Kopru opazovali že leta 2022, pred dvema tednoma pa so ga opazili tudi na zavarovanem območju Miramare in v Grignanu, kar so društvu potrdili v organizaciji Shoreline. Delfina so po pojasnilih društva v zadnjem letu večkrat opazili tudi v bližini hrvaških otokov Rab in Krk,
Ekipa društva Morigenos je delfina danes tudi izsledila in dodatno ocenila njegovo zdravstveno stanje. Kot so sporočili na družabnem omrežju Facebook, delfin ni poškodovan ali šibkega zdravja. »Njegovo nekoliko nenavadno obnašanje je verjetno posledica dejstva, da je sam, saj ta vrsta delfinov običajno živi v velikih skupinah,« so zapisali. Sicer pa so pojasnili, da se navadni delfini na tem območju pojavljajo razmeroma redko, čeprav so bili v Jadranu nekdaj pogost. Skoraj v celoti so izginili zaradi namernega iztrebljanja, ki je potekalo do šestdesetih let prejšnjega stoletja.
Kaj svetujejo prebivalcem
V društvu prebivalce, ki bi delfina opazili, prosijo, naj se mu neposredno ne približujejo, saj da »interakcija s samotnimi delfini le poslabša njihovo vedenje in jih dodatno ogroža. Prav tako lahko to ogrozi tudi vas.« Delfini na splošno ljudi sicer ne napadajo, a gre vendarle za divjo žival, ki že kaže »nenavadno vedenje in bi lahko potencialno poškodovala človeka, možen pa je tudi prenos nalezljivih bolezni.« Ob tem dodajajo, da naj se delfina ne hrani, z njim pa naj se prav tako ne poskuša plavati.
V društvu so sporočili še, da jih, če kdo delfina opazi, lahko kontaktira na telefonsko številko 031 77 10 77. V društvu namreč spremljajo njegovo gibanje in vedenje. Dodajajo, da so ob tem zelo dobrodošle tudi fotografije oziroma video posnetki, ki jih lahko prebivalci pošljejo na njihov elektronski naslov.