Nataša Pirc Musar je v Zgornji Savinjski dolini najprej krenila v občino Luče, kjer je obiskala zaselka Struge in Strmec. Tam je katastrofalna ujma uničila veliko domov. V Ljubnem se je nato srečala s krajani, predstavniki lokalnih skupnosti in lokalnimi gospodarstveniki, ki so ji predstavili, kako se spopadajo s posledicami uničujočih poplav in zemeljskih plazov. Od tam jo je pot vodila v Prekmurje, kjer si je skupaj z županjo Občine Črenšovci Vero Markoja ogledala poškodovan protipoplavni nasip v Dolnji Bistrici. Z dvanajstimi župani s tega območja, ki jo bodo seznanili z načrti za obnovo, jo čaka delovno kosilo. Hkrati bo danes znova obiskala Črno na Koroškem, kjer se je mudila že takoj po umiku narasle vode. Tudi tam si bo ogledala posledice poplav in se sestala z županjo Romano Lesjak, predstavniki občine in civilne zaščite, gasilci in gospodarstveniki.
Ob obisku Dolnje Bistrice in nasipa, ki ga je v ujmi predrla Mura, je v izjavi za javnost poudarila, da je treba pospešiti postopke sanacije nasipov in nabrežin ter da "nismo tako bogati, da bi gradili poceni. Če namreč gradimo poceni in slabo, bodo naslednje vode vse odnesle ponovno in tako v nedogled." Če primerja stanje takoj po razdejanju, ko je prvič odšla na prizadeta območja, in danes, je sicer po njenih besedah razlika očitna. Želela pa je slišati, kaj pravijo ljudje.
Po besedah predsednice želijo prizadeti čim prej informacije, ali lahko se lahko vrnejo v svoje hiše ali jih je treba porušiti. Takih primerov je v Sloveniji okrog 500, je dodala. Po njenem mnenju s temi informacijami ne moremo čakati. Meni še, da je treba pospešiti tudi postopke sanacije nasipov in nabrežin.