Društvo za raziskovanje morja in podvodne športe Ljubljana je sporočilo, da je bilo potapljanje na otočku Sušac, ki leži 23 kilometrov zahodno od Lastova, usodno za Koprčanko Ireno Čok.
Njeni potapljaški kolegi so ob tem zapisali: “Z globoko žalostjo sporočamo, da nas je zapustila naša dolgoletna predsednica Irena. Potapljanje je bila njena velika ljubezen, ki jo je širila med svoje kolege in tečajnike. Spominjali se je bomo kot neusahljiv vir energije, predano inštruktorico, izjemno podvodno fotografinjo, jamsko potapljačico in predvsem prijateljico. Ne samo naše društvo, celotna potapljaška skupnost je izgubila eno najizkušenejših potapljačic v Sloveniji,” so bile njihove poslovilne besede.
Po poročanju Slovenske potapljaške zveze je bila Irena Čok potapljačica z več kot 20-letnim stažem. Prvi potapljaški tečaj je opravila leta 1993, leta 2005 pa je postala inštruktorica rekreativnega potapljanja, šest let kasneje je zaključila še s tečajem tehničnega potapljanja.
Živela z morjem
Ukvarjala se je tudi s podvodnim fotografiranjem; za kar nekaj svojih slik je prejela najvišje nagrade na mednarodnih fotografskih natečajih. Zadnja leta je sodelovala v žirijah tekmovanj in natečajev v podvodni fotografiji. "Njenemu fotografskemu napredku je botrovala včlanitev v Društvo za raziskovanje morja in podvodne športe Ljubljana, ki je že dolga leta zelo močno na področju podvodne fotografije. Njihov Borut Furlan se je izkazal kot nesebičen mentor, ki je znal in zna najti odgovor na vsako tehnično in vsebinsko fotografsko vprašanje marsikaterega DRMjevca," so zapisali na Slovenski potapljaški zvezi.
V Slovenski potapljaški zvezi je Irena Čok nekaj let uspešno vodila Komisijo za podvodno fotografijo, film in video. V matičnem društvu DRM Ljubljana pa je bila vodja sekcije za podvodno fotografijo. Leta 2014 je postala predsednica omenjenega društva.
Kot CMAS inštruktorica je bila aktivna tudi v sekciji za izobraževanje pri izvajanju potapljaških tečajev, izvajala je stažne potope in potapljaške tabore.