To vejo medicine najbolj pesti pomanjkanje kadrov, zaradi česar se vrstijo pozivi k ureditvi razmer. Zaposleni na po covidnem obdobju še bolj obremenjenih urgencah opozarjajo tudi na konflikte in verbalno nasilje ter paciente pozivajo k strpnosti.
Problem zdravstvenih delavcev je tudi, da so kronično izčrpani zaradi preobremenjenosti, a kljub temu zdravniki, medicinske sestre, reševalci in drugi sodelavci urgentnega centra v ljubljanskem kliničnem centru pravijo, da bi se še enkrat odločili za ta poklic, saj je delo dinamično, zanimivo in se v svojem kolektivu dobro počutijo.
To sporočajo pacientom in njihovim svojcem
Vodja internistične prve pomoči v UKC Ljubljana Hugon Možina je ob tej priložnosti čestital vsem sodelavkam in sodelavcem za požrtvovalno delo in dodal: "Na urgenci imamo gnečo zato, ker smo dobri, ker nikogar ne zavrnemo, zato bi bilo prav, da je tudi odnos tistih, ki čakajo na obravnavo, boljši, bolj strpen."
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Tudi Metka Martinjak, srednja medicinska sestra v urgentnem kirurškem bloku, opozarja, da je gneča na urgenci še večja kot v času pred covid-19, zato prihaja do konfliktov in verbalnega ter celo fizičnega nasilja nad uslužbenci. "Kljub temu v službo prihajamo radi in večina nas tu dela zato, ker želimo pomagati, ne zaradi plače," je povedala in dodala, da so si s sodelavci v oporo, še posebej v najzahtevnejših situacijah.
Reševalni pas
Robert Sabol z Reševalne postaje je svojce poškodovanih in obolelih pozval, naj reševalcev ne priganjajo pri opravljanju dela, saj na terenu šteje vsaka sekunda, glede na vse gostejši promet v Sloveniji pa voznikom sporočil, naj bodo na avtocestah vestni pri oblikovanju reševalnega pasa.