Domnevni napad

Grims vztraja, da je bil porinjen; atipična pljučnica kot neizpodbiten dokaz

G.G.
10. 1. 2023, 15.40
Posodobljeno: 10. 1. 2023, 15.51
Deli članek:

Po pričakovanju se je SDS odzvala na ugotovitve policije glede domnevnega napada na poslanca Branka Grimsa pred državnim zborom.

sta
Poslanec SDS Branko Grims.

Policija je v preiskavi ugotovila, da med napadalcem in žrtvijo, to je poslancem SDS Brankom Grimsem, ni prišlo do fizičnega stika, zato dogodek obravnavajo kot prekršek in iščejo neznanca.

PU Ljubljana
Domnevni napadalec na Branka Grimsa

V SDS menijo, da je resnica na njihovi strani. "Zdravstvene posledice, vključno z atipično pljučnico zaradi okužbe ob napadu, pa so vse dokumentirane z zdravniškimi izvidi," so poudarili. Nasprotujejo odločitvi policije in vztrajajo, da so Grimsove izjave na mestu še danes.

Spomnimo: 28. oktobra je bil Grims na poti iz državnega zbora v garažno hišo, ko ga je presenetil neznanec. "Šel sem iz parlamenta tukaj dol po stopnicah in zgodil se je zahrbten napad, strahopeten, človeka nisem niti videl. Sredi stopnic me je nekdo silovito porinil, na srečo sem se ujel in nisem padel po stopnicah. Če bi, bi se stvar veliko slabše končala," je Grims opisal domnevni napad.

"Grims je Policiji predložil tudi zdravniški izvid Ambulante za nujno medicinsko pomoč, ki kot verodostojen dokument dokazuje poškodbe, nastale zaradi napada. Dejstvo, da je Policija odločitev sprejela zgolj na podlagi pomanjkljivih posnetkov kamer, s katerimi se zlahka manipulira, je zato nedopustno in neprofesionalno," so odločeni v SDS. Po njihovem "trdnem prepričanju" odločitev policije zato kaže na to, da se želi fizični napad na poslanca relativizirati izključno za to, ker prihaja iz vrst opozicije.

"V Poslanski skupini SDS se zavedamo, da je bila Policija zadnje mesece pod hudimi političnimi pritiski, ki jih je ob svojem odstopu razgalila ministrica Bobnarjeva. Žalosti nas, da so mnogi preslišali naše pobude, ki smo jih podali po incidentu, in sicer da je bil napad na poslanca vrh ledene gore množice posrednih in neposrednih pouličnih, medijsko podprtih pozivov k nasilju, ki smo jim priča že dve leti, zaradi česar bi morali vsi stopiti skupaj in začrtati odločne korake za zagotovitev tako varnosti poslancev kot varnosti zaposlenih v Državnem zboru RS," so sklenili.