poziv k razrešitvi

LMŠ poziva k menjavi Kustečeve z "vsaj za silo kompetentno" osebo

B.K./STA
5. 8. 2021, 16.49
Posodobljeno: 5. 8. 2021, 16.51
Deli članek:

V LMŠ ponovno pozivajo k razrešitvi ministrice Kustec.

STA
simona kustec

Največja nevarnost za stabilnost razmajanega izobraževalnega sistema v državi je po mnenju LMŠ ministrica za izobraževanje Simona Kustec. Ker je ta po njihovi oceni že pokazala, da se v obdobju največje krize po nojevsko skrije, so zaskrbljeni, kaj se bo na področju šolstva v luči epidemije zgodilo jeseni. Zato vnovič pozivajo k njeni razrešitvi.

V LMŠ so v sporočilu za javnost navedli, da je slovenski izobraževalni sistem spet pred veliko preizkušnjo. Že tretje šolsko leto zapored šolski red kroji covid-19, a virus po ocenah LMŠ v resnici ni najhujši faktor, ki v izobraževalni sistem države vnaša nemir zaposlenih, staršev, otrok ter nered na področju osnovne, elementarne ureditve sistema.

Navedli so tudi, da ministrice ni bilo na današnji sestanek s predstavniki ravnateljev vrtcev, osnovnih in srednjih šol ter sindikatov, ki ga je ministrstvo za zdravje sklicalo v dogovoru z ministrstvom za izobraževanje. Pri tem po navedbah LMŠ ni pomembno, ali je bila vabljena ali ne.

Janšo pozivajo, naj prepreči kaos

"Ker je ministrica Kustečeva s svojim dosedanjim delovanjem že pokazala, da v obdobju največje krize le-to ignorira oz. se po nojevsko skrije, smo v LMŠ precej zaskrbljeni, kaj se bo na področju šolstva zgodilo s prvim septembrom letos, ki se hitro približuje," so navedli. Vlado in njenega predsednika Janeza Janšo zato pozivajo, naj prepreči kaos, ki se utegne jeseni na področju izobraževanja še izdatneje povečati.

To je možno le tako, da državnemu zboru predlagata razrešitev Kustečeve z mesta ministrice za izobraževanje, znanost in šport ter poskrbita, da njeno mesto zasede vsaj za silo kompetentna, operativno sposobna in funkcionalno urejena oseba, so prepričani v največji opozicijski stranki.

Kustečeva je sicer v DZ že zagovarjala svoje delo. Interpelacijo, v kateri ji je večji del opozicije očital predvsem nestrokovne odločitve in negativne posledice dolgotrajnega šolanja na daljavo zaradi epidemije, je sredi marca uspešno prestala.