Anita Kac je za vpis v knjigo rekordov pletla kape, šale, trake za lase in babičino odejo, Jadranka Smiljić pa se najprej lotila grba slovenjgraške občine.
Za Korošici je bila minula noč naporna, največja kriza je nastopila okoli polnoči, ko je Smiljićeva zaradi zahtevnosti kvačkanja odložila izdelavo slovenjgraškega grba v modri in beli barvi.
Načrt zanj je namreč zelo zahteven, saj ima kar 176 vrstic, tekmovalka pa je ves čas izdelave rabila pomoč neodvisne priče pri njegovem branju.
Kvačkanje sta spremljali dve neodvisni priči, ki bosta po koncu pregledali izdelka Korošic in sledila Guinnessovim pravilom, ki sicer ne določajo, koliko izdelkov je v času podviga treba izdelati.
Pravila za vpis v knjigo rekordov pa določajo, da mora poskus potekati na javnem mestu in da je treba voditi poseben dnevnik, ki opisuje napredek poskusa, vključno z odmori in menjavanjem prič. Neposredno je bilo v izvedbo vključenih 22 oseb, še osem oseb je bilo vključenih posredno, vseh vpletenih v dogajanje pa je še več.
Za vpis v knjigo rekordov morata tekmovalki predložiti tudi seznam vseh narejenih izdelkov, videoposnetek dogajanja in fotografske dokaze.
V knjigi že 23 slovenskih rekordov
Korošici se bosta s podvigom vpisali v Guinnessovo knjigo rekordov in se tako pridružili 23 slovenskim rekordom, ki jih po podatkih založbe Učila International zajema izdaja knjige za leto 2020. Dokončno naj bi to, ali jima bo vpis v knjigo rekordov uspel, izvedeli v mesecu dni.