Predsednik republike se je namreč v ponedeljek in danes sestal z vodji poslanskih skupin, od katerih pa ni dobil jasnega stališča, kdo bi lahko na glasovanju v DZ dobil potrebnih 46 poslanskih glasov za izvolitev za predsednika vlade.
Na pobudo predsednika DZ Mateja Tonina in na prošnjo vodje poslanske skupine LMŠ Braneta Golubovića se je tako odločil, da pred svojo odločitvijo v petek opravi še en krog posvetovanj, so sporočili iz urada predsednika. Če bi se izkazalo, da jasnega stališča vodij poslanskih skupin tudi v petek ne bo, pa je Pahor že napovedal, da bo kot kandidata za predsednika vlade predlagal relativnega zmagovalca volitev, predsednika SDS Janeza Janšo.
Vse odvisno od izplena pri pogajanjih
V teh dneh se sicer o vsebini koalicijske pogodbe pogovarjajo predstavniki LMŠ, SD, SMC, NSi, SAB in DeSUS, a podpore prvaku LMŠ Marjanu Šarcu na pogovorih pri Pahorju vsi še niso zagotovili, saj bo njihova odločitev odvisna od izplena pri koalicijskih pogajanjih.
Na drugi strani ima Janša zagotovljeno podporo svojih poslancev ter poslancev SNS. V NSi, ki se o morebitnem koalicijskem sodelovanju pogovarjajo tako s Šarcem kot Janšo, pa so trenutno, kot je danes dejal vodja poslanske skupine NSi Jožef Horvat, vsebinsko bližje relativnemu zmagovalcu volitev Janši.
Pri Pahorju sta se danes oglasila tudi poslanca narodnih skupnosti Felice Žiža in Ferenc Horvath, ki pa sta dejala, da pri glasovanju o mandatarju ne želita biti "jeziček na tehtnici".