Kot je razvidno iz sklepa hrvaške vlade, dogovor predvideva, da bo Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) za terjatve do Cimosa v roku 15 dni v hrvaški državni proračun plačala sedem milijonov evrov.
Predvideno je, da se bo družba TCH Cogeme, prek katere namerava Palladio Finanziaria izpeljati nakup Cimosa, obvezala obdržati proizvodnjo in sedanje število delovnih mest na Hrvaškem v naslednjih dveh letih ter proizvodnjo v Labinu.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Ko bo DUTB omenjeni znesek nakazala, bo hrvaška Agencija za zavarovanje depozitov in sanacijo bank (DAB) umaknila odškodninsko tožbo in druge tožbe, povezane s terjatvami do Cimosa.
Dogovor, za katerega sta se v ponedeljek na Otočcu dogovorila gospodarski minister Zdravko Počivalšek in hrvaški minister za državno premoženje Goran Marić, je ključni odložni pogoj za izpeljavo nakupa 92-odstotnega deleža Cimosa.
Predstavniki DUTB in Slovenskega državnega holdinga so italijanski sklad v minulih dneh seznanili z dogovorom; ali je dogovor za kupca sprejemljiv, zaenkrat še ni znano.