To pomeni, da se takšni dokumenti ne bodo več lastnoročno podpisovali. Fizični prepis dokumenta ima odslej enako dokazno vrednost kot izvirnik v elektronski obliki, so napisali v sporočilu za javnost.
Takšen način izdajanja dokumentov omogoča nov 84.a člen Zakona o davčnem postopku. Do 31. decembra 2016 so se uporabljala pravila Zakona o splošnem upravnem postopku - ZUP, ki so zahtevala, da se odločbe strankam in drugim udeležencem vročajo v izvirniku. S prehodom na celovito elektronsko poslovanje je takšna norma predstavljala oviro, saj je bilo potrebno dokumente, ki so bili izdelani v elektronski obliki in so se vročali v papirni obliki, natisniti in lastnoročno podpisati.
Finančna uprava RS večino dokumentov izdela in podpiše v elektronski obliki, zato jih bo po novem vročala v elektronskem izvirniku (npr. prek portala eDavki) ali v fizičnem prepisu (npr. prek pošte).
Zgoraj omenjeni člen ureja tudi podpisovanje samodejno izdelanih dokumentov v elektronski obliki. Gre za dokumente, ki jih Finančna uprava RS kreira iz svojih sistemov na podlagi vnaprej postavljenih pravil, ne pa s posamičnim pisanjem dokumenta. V teh primerih se namesto žiga organa in podpisa uradne osebe, ki je vodila postopek in podpisa uradne osebe, ki je odločala v zadevi, lahko odtisne faksimile podpisa uradne osebe, ki je odločala v zadevi (samodejno kreirani dokumenti ne vsebujejo levega podpisnika).
Dokler je elektronsko podpisan dokument v elektronski obliki, lahko kdorkoli preveri veljavnost elektronskega podpisa v skladu s postopkom preverjanja veljavnosti elektronskega dokumenta. Če pa zavezanec razpolaga s fizičnim prepisom elektronskega dokumenta (kopija dokumenta) in želi preveriti njegovo istovetnost z izvirnim elektronskim dokumentom, je potrebno na Finančno upravo RS vložiti Zahtevek za pridobitev informacije o istovetnosti dokumenta z elektronskim izvirnikom.