Obtožbe: »Papež uporablja vpliv Cerarja za lobiranja. Posameznikom iz energetike zagotavlja njegovo podporo pri imenovanjih v slovenski energetiki. V zameno je dobil od njih posle,« je zapisal na facebooku.
Odkar ni več minister, ima poslanec Veber že nekaj časa izjemno kritično mnenje o delovanju vlade. Predsednika vlade v svojih zadnjih obtožbah povezuje z Antonom Papežem, za katerega pravi, da je lobist nemške energetske firme RWE.
Papež je tudi član strateškega sveta za gospodarstvo pri predsedniku vlade in direktor firme Interenergo, ki je v lasti omenjene RWE. To podjetje pa se zanima tudi za nakup Dravskih elektrarn. Te so v lasti HSE, ki jih vodi Gorazd Skubin iz SMC. Kot je zapisal Veber, je Papež v času Cerarjeve vlade prejel že več kot 37 tisoč evrov davkoplačevalskega denarja. »Prej z državo nikoli ni posloval,« je dodal.
Neprijavljeno lobiranje
Kot pravi Veber, Papež tudi lobira za pridobitev izjemno dragega posla izgradnje drugega tira Koper–Divača. V ta namen naj bi skliceval sestanke na ministrstvih, čeprav se njegova firma sploh ne ukvarja s financiranjem železniške infrastrukture. Za sestanke pa naj bi se dogovarjal prek avtoritete Mira Cerarja. Slednjemu Veber očita kršenje zakonodaje, saj svojih vsakodnevnih sestankov s Papežem ne navaja kot lobističnih stikov.
Cerar ne želi menjav v SDH
Veber pa Cerarja tudi obtožuje, da ne želi zamenjati nadzornikov v Slovenskem državnem holdingu (SDH), ker mu ti omogočajo pridobivanje zasebnih poslov ljudi iz njegovega interesnega kroga, med katere naj bi sodil tudi Papež. »Dr. Miro Cerar ne ukrepa v skladu s svojimi pristojnostmi in ne zamenja nadzornega sveta in uprave SDH zaradi svojih osebnih interesov in povezav,« je še zapisal Veber.
Poslanec, ki je še vedno podpredsednik SD, s svojimi izjemno kritičnimi komentarji in obtožbami vsekakor preseneča. V ozadju razkrivanja sumljivih poslov pa se verjetno skrivajo zamere, ki jih goji do koalicijskih partnerjev. Ti so ga aprila razrešili z mesta ministra za obrambo.