V Sindikatu delavcev migrantov Slovenije pojasnjujejo, da želijo s to potezo izkazati, da verjamejo obljubam predsednika vlade Mira Cerarja.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Na finančnem ministrstvu zanikajo, da so delavci migranti v neenakopravnem položaju v primerjavi s tistimi, ki delajo v Sloveniji.
Spomnimo. Cerar je pred tednom dni, 14. marca, sprejel predstavnike Sindikata delavcev migrantov Slovenije, ki opozarjajo na problematiko obdavčevanja delavcev, ki se vozijo na delo v tujino. Predsednik sindikata DušanCvetko je po sestanku pogovore ocenil kot konstruktivne in izrazil upanje, da bodo po desetih letih zadevo uspeli rešiti. Na sestanku so se dogovorili, da bosta strani v treh tednih pripravili gradivo, nato pa se bodo ponovno sestali in skušali najti rešitev. Cvetko je včeraj v sporočilu članom med drugim še navedel, da v razpravi na nedeljskem sestanku odbora sindikata ni prevladala bojazen, da ne morejo zbrati dvakrat 40.000 podpisov, saj verjamejo, da so jih z dobro usmerjeno akcijo sposobni zbrati do predvidenega roka, medtem so bili odzivi pravne stroke na te referendumske pobude različni. Nekateri menijo, da gre za zlorabo referenduma, drugi nasprotno trdijo, da imajo državljani možnost odločati o čemerkoli.