Izredno sejo je zahtevala opozicijska svetniška skupina SMC. V občinskem odboru stranke namreč menijo, da je zaradi prihodnjih pomembnih projektov za občino nujno, da župan v mestnem svetu preveri podporo.
V prvem odzivu po nesreči, se je Trilar vsem udeležencem, občanom in policistom, do katerih se je neprimerno obnašal, opravičil. Ni pa se odločil za odstop s funkcije, saj naj bi mu skupina svetnikov dala še eno priložnost.
"Potrebujemo kredibilnega župana, ki uživa podporo večine v svetu, da bo lahko projekte izpeljal," meni vodja svetniške skupine SMC Primož Terplan in dodaja, da naj župan, če se bo izkazalo, da ima podporo, takoj začne z delom, z afero pa naj se ne ukvarja več. V nasprotnem primeru da bi bilo bolje, da v korist občanov odstopi.
Župana sta takoj po prometni nesreči sicer k odstopu že pozvala občinska odbora opozicijskih strank SD in SDS. Predsednik kranjske SD, ki je tudi predsednik Statutarno pravne komisije, Jani Černe je pojasnil, da mestni svet od župana glede na pravila ne more zahtevati odstopa, lahko pa sprejme sklep, da mu glede na izgubljeno zaupanje priporoča odstop.
Ni jasno, kako se bodo na seji odzvale svetniške skupine, ki so skupaj s Trilarjevo stranko Več za Kranj tvorile koalicijo. Koalicija je že razpadla, saj so stranke NSi, DeSUS in SLS iz nje izstopile, ni pa jasno, ali Trilar uživa zadostno podporo, da bi lahko še naprej vodil občino, ali pa ga bodo politična kriza in nezmožnost doseganja soglasja prisilili v odstop.