Kot je zapisal v odgovoru vodjema obeh sindikatov, njegova izjava, ki mu jo očitata, temelji na dejstvih. Ob tem je prepričan, da bi se moral tisti, "ki je vse to povzročil in s tem neupravičeno blatil ime zavoda, opravičiti vsem zaposlenim v SF in celotni javnosti".
Priznava, da ima v filharmoniji "nekaj manjših konfliktov s posamezniki", ki pa so "posledica tega, da jim ne da tistega, kar jim ne pripada". Kot pravi, ima za vse to dokaze, očitki, ki se nenehno ponavljajo na njegov račun, pa so zgolj klevetanja, ki so jih kot takšna, meni direktor filharmonije, že večkrat prepoznale tudi pristojne instance - svet zavoda, ministrstvo za kulturo, računsko sodišče.
Damjanovič meni, da je do nesporazuma prišlo zaradi preobilice težav in dela, ki ga imajo vodje sindikalnih organizacij v današnjem času. Drugače si, kot pravi, ne zna pojasniti, da pred nastopom v javnosti niso preverili stališča druge strani o stvareh, katerih ga obtožujejo.
Ker ima dokaze o tem, kdo rovari znotraj filharmonije, ne vidi razloga za opravičilo, ampak je prepričan, da se mora za svoja dejanja opravičiti tista oseba, ki je v javnosti oblatila ime zavoda, v neugoden položaj pa postavila vse zaposlene v filharmoniji.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Vodjema obeh sindikatov, glavnemu tajniku sindikata Sviz Branimirju Štruklju in predsedniku sindikata Glosa Mitji Šuštarju, v prvi polovici januarja predlaga sestanek, na katerem bi osvetliti morebitne nesporazume.
Sindikat vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (Sviz) ter Sindikat kulture in narave Slovenije Glosa, ki zastopata interese zaposlenih v SF, sta od Damjanoviča zahtevala javno opravičilo za neresnične in žaljive trditve.
Oba namreč že dlje časa prejemata pritožbe o nekompetentnem vodenju Slovenske filharmonije in neprofesionalnem odnosu do zaposlenih ter kršitvah predpisov s strani Damjanoviča.
Ob tem sta spomnila, da se je Damjanovič ob izrekanju podpore ministrici za kulturo Julijani Bizjak Mlakar ob zadnjih pozivih k njenem odstopu pritoževal nad nesorazmerno odgovornostjo direktorjev v kulturi, ki da imajo hkrati zvezane roke. Pri zaposlenih pa je po njegovih besedah obratno, "njihove obveznosti so poljubne, odgovornost nikakršna, časa za rovarjenje pa neomejeno".