Obtožnica Tovšakovo in Košiča bremeni zlorabe položaja pri opravljanju gospodarske dejavnosti, Horvat pa napeljevanja h kaznivemu dejanju. Pri tem naj bi Tovšakova in Košič Horvatu omogočila tudi protipravno premoženjsko korist v višini 96.000 evrov.
Nekatere priče, gre za nekdanje zaposlene v Vegradu, so danes tudi potrdile, da delavci pri obnovi hiše Dimičeve v Murglah niso smeli nositi Vegradovih delovnih oblek, prav tako so jim prepovedali, da se na gradbišče pripeljejo v vozilih z Vegradovimi napisi. Eden od danes zaslišanih je pojasnil tudi, da na gradbišču ni bilo Vegradovih oznak. Ali je kaj podobnega v svoji 13-letni karieri na Vegradu že doživela, se priča ni spomnila.
Njegov nadrejeni Aleš Urbančič pa je trdil, da je ekipa, zadolžena za potek gradnje Celovških dvorov, imela gradbišča tudi drugod po Ljubljani. A tudi on je potrdil, da se je stroške za obnovo prištelo k stroškom gradnje stanovanjske soseske v Šiški in da torej lastniku hiše v Murglah niso izdali računa.
Navodila z vrha: "Če se tega ne bo naredilo, bodo letele glave"
Da je bilo tako naročilo nadrejenih, je zatrdila še tretja danes zaslišana priča, prav tako nekdanji zaposleni v Vegradu. Že v preiskavi je priča izpovedala, da na tak način ni želela delati in da je to tudi rekel vodji gradbišča Celovški dvori Branko Poberžnik. Ta naj bi mu odvrnil, da je to "navodilo z vrha in če se tega ne bo naredilo, bodo letele glave". Priča se teh besed danes ni spomnila, a tudi ni izključila možnosti, da jih je dejansko slišala.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Obtožene med drugim bremeni tudi elektronska pošta, ki ga je arhitektka, zadolžena za notranjo ureditev hiše, oziroma njej podrejena študentka poslala na Vegrad. Poleg projektantov je bila med naslovniki tudi tedanja predsednica uprave Vegrada Hilda Tovšak. Arhitektka, danes že v pokoju, zatrjuje, da je bila to napaka.
Vegrad je opravil le 30 odstotkov obnove
Tovšakovo je namreč nekaj let pred obnovo hiše v Murglah spoznala na letalu za Beograd, ko sta si izmenjali vizitke, kontakt pa da je arhitektka nato vnesla v svoj računalnik. Zato domneva, da je ob pošiljanju elektronske pošte projektantom Vegrada po pomoti med prejemniki znašla tudi Tovšakova.
Arhitektka sicer zatrjuje, da je Vegrad opravil le 30 odstotkov obnove, ostalo pa ostali izvajalci, ki jih je partner Dimičeve Roman Horvat najel, ko Vegrad stvari ni opravil, kot bi moral.
Za danes tretjega obtoženega, nekoč pa desno roko Tovšakove, Mateja Košiča, ki se je podpisoval pod projekte, arhitektka meni, da je to počel le, ker je imel strokovni izpit, medtem ko ga tisti, ki so dejansko delali na projektu, niso imeli.