Pojasnili so tudi, da je v prvem primeru šlo za košuto, ki se je poškodovala, ko je prebila žično ograjo. Ranjena žival se je potem zatekla v gozd, zaradi ran, ki jih je utrpela, pa so ji lovci skrajšali trpljenje.
V drugem primeru je košuta poginila na mestu, kjer se je ujela v ograjo.
Po navedbah lovske zveze so bili novembra povabljeni na sestanek z državnim sekretarjem na ministrstvu za notranje zadeve Boštjanom Šeficem. Govorili so o preprečevanju škode na divjadi s postavitvijo odvračal od tehničnih ovir za preprečevanje razpršenosti in usmerjanje ljudi.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Šefic je takrat predloge lovske zveze sprejel z razumevanjem in napovedal imenovanje nacionalnega koordinatorja za postavitev in nadzor odvračal na državni ravni.
Lovska zveza Slovenije pa do danes ni prejela še nobene odločbe, s katero bi bila imenovana za nacionalnega koordinatorja, niti ni bila obveščena, da je bil kdo imenovan.
"Vse, kar lovci počnejo na terenu, počnejo prostovoljno in na svoje stroške. Obseg dela se je znatno povečal, zato morda ne uspejo zabeležiti poginule oziroma ranjene divjadi takoj," še navajajo na lovski zvezi.