Avstrija gradi ograjo z betonskimi stebri in oporniki, kar pomeni, da bo očitno ostala dlje časa, je danes dejal poslanec SDS. V osrednjem delu naj bi bila visoka štiri metre, na manj izpostavljenih mestih pa nekoliko nižja. Po njegovih podatkih naj bi bila dolga 25 kilometrov in ne štiri kilometre, kot se je sprva napovedovalo.
Ob tem je Grims izrazil začudenje, da v javnosti na napoved postavitve ograje praktično ni odziva. Ograja naj bi bila postavljena celo z vednostjo slovenske vlade in če to drži, je nekaj "zelo zelo narobe".
Takšna ograja namreč po njegovih besedah pomeni trajno ograjo na notranji schengenski meji, na območju, kjer naj bi bilo po predpisih omogočeno povsem prosto gibanje ljudi, podjetnikov, izmenjavo na trgu delovne sile in prost pretok kapitala.
Kot je dejal, schengenska meja ni bila samoumevna, pač pa je bila po njegovi oceni "eden največjih dosežkov" vlade premierja Janeza Janše ter plod trdih pogajanj in ogromno vloženega dela.
Ograja, ki se danes postavlja na severni meji, pa bo mnenju Grimsa priča, da vlada ni sposobna zagotavljati schengena ne na zunanji meji in ne znotraj meja Slovenije. Če drži podatek, da se je to zgodilo z njeno vednostjo, pa to pomeni, da se je vlada očitno "vdala v usodo".
Ostalo območje Avstrija po besedah Grimsa "namerava zaščititi z uporabo vojaške sile in je zato določene premike vojaških enot že izvršila". To pa pomeni, da bo "Slovenija iz tega prostora izločena", meni poslanec.
Če bi Slovenija dosledno izvajala schengen, ograja na njeni severni meji namreč ne bi bila potrebna, je še poudaril Grims. Vlada bo zato morala za vse posledice in povzročeno škodo prevzeti odgovornost in odstopiti v trenutku, ko bo Avstrija začela postavljati ograjo, je še povedal Grims.