Dopoldne se bodo na skupni seji namreč sešli člani odbora za obrambo in komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb. Informacijo o trenutni varnosti situaciji v Sloveniji bodo obravnavali za zaprtimi vrati.
Sledi še odprti del seje, kjer bodo člani obeh komisij govorili o varnostnih razmerah v Sloveniji v primeru neuveljavitve spremenjenega zakona o obrambi, ki ga je DZ sprejel prejšnji teden in omogoča možnost dodelitve dodatnih pooblastil vojski pri varovanju meja. Njegovo uveljavitev je, vsaj začasno, ustavila zahteva za začetek referendumskih postopkov.
Čeprav je v drugem begunskem valu v državo vstopilo že več kot 100.000 ljudi, pa se stanje glede na statistike v primerjavi s prejšnjim tednom nekoliko umirja. V državo je v četrtek prišlo nekaj manj kot 8000 beguncev, Avstrija jih je sprejela približno toliko.
Ukrepe za obvladovanje begunske krize je v četrtek obravnavala vlada, ministrica Vesna Györkös Žnidar pa je dejala, da so ti naravnani v obvladovanje nedovoljenih migracij. Vsebinsko o ukrepih, ki so jih obravnavali, ni govorila, je pa dejala, da vključujejo tudi najbolj restriktivne.