Vsako leto sodelujoče institucije izberejo nove aktualne teme, ki jih s pomočjo zanimivih in poučnih eksperimentov predstavljajo študenti. Kot so sporočili iz Tehničnega muzeja, bodo obiskovalci v okviru predstavitve Hologrami in laserji lahko spoznali razvoj holografije, tehniko izdelave hologramov ter njihovo uporabo. Na ogled bodo tudi štirje hologrami iz obdobja Iskrinega Centra za elektrooptiko, poučili pa se bodo lahko tudi o laserjih in laserski svetlobi ter proizvodnji laserjev in laserskih naprav v Sloveniji.
Sodelavci oddelka za fiziko in tehniko Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani bodo pripravili poizkuse s kroglicami hidrogela, ki jih opazimo in pojasnimo z znanimi fizikalnimi lastnostmi in pojavi, kot so lom, lomni količniki, totalni odboj, fluorescenca in fosforescenca. Že deseto leto zapored pa bodo tradicionalno zagnali tudi nekaj naprav Verižnega eksperimenta.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Kako zaznavamo barve in zanimivo lastnost svetlobe, ki je našim očem skrita, bodo pokazali študenti Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani, v "kuhinjskih eksperimentih" Fakultete za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru pa bodo obiskovalci spoznali, kako se širita svetloba in zvok, kako se gibljejo zračne mase, zakaj je zahajajoče sonce videti rdeče ter kako delujejo optični vodniki.
V petek se bo predstavil z eksperimenti s področij mehanike, elektrike in magnetizma, zračnega tlaka ter optike predstavil še Tehniški šolski center Maribor.
Letošnji dnevi elektrotehnike bodo potekali vsak dan od danes do petka od 9. do 13. ure ter v nedeljo od 11. do 18. ure. Več informacij o dogodku je na voljo na spletni strani.