Dela se na kaninskem smučišču že izvajajo, po napovedih pa naj bi letošnjo zimo lahko ponovno smučali tudi na Kaninu.
Smučišče Kanin je edino visokogorsko smučišče v Sloveniji, ki presega višino 2000 metrov in dolgoročno še lahko zagotavlja naravni sneg. To dejstvo je pomembno predvsem z vidika pozicioniranja turističnega produkta zimskega športnega turizma v Sloveniji kot tudi z vidika zagotavljanja primerljive turistične ponudbe z državami, ki ob podobnih naravnih danostih omogočajo dodatno ponudbo in posledično višjo dodano vrednost, so zapisali na ministrstvu.
Obnova smučišča ima izjemen gospodarski in razvojni pomen, saj neposredno in posredno zagotavlja približno 70 novih delovnih mest, na daljši rok pa skozi razvoj smučišča in projekte v dolini tudi več sto novih zaposlitev. Tako za Občino Bovec kot celotno Posočje in regijo je ključnega pomena, da bo obnova smučišča zagotovila pogoje za novi naložbeni ciklus in investicije v turistično dejavnost, saj naložb sicer ni mogoče povrniti zgolj skozi poletno sezono.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Prav zato je obnova kaninskega smučišča pomembna spodbuda turizmu, ki bi lahko ustvarila priložnosti za mlade in za razvoj njihovih podjetniških aktivnosti, s tem pa prispevala k zmanjšanju njihovega odseljevanja, so prepričani na ministrstvu.
Za projekt je ministrstvo namenilo 3,8 milijona evrov iz evropskega sklada za regionalni razvoj, 670.000 evrov iz nacionalnega sofinanciranja ter 1,6 milijona evrov iz nacionalnih proračunskih sredstev. Preostali del investicije bo iz lastnih virov financirala Občina Bovec.
Smučišče na Kaninu je zaprto vse od nesreče kabinske žičnice v začetku leta 2013, zaradi katere je šla v stečaj tudi družba ATC Kanin. Zaprtje smučišča je bil hud udarec za bovški turizem, zaradi vse manjšega števila gostov so vrata zaprli vsi tamkajšnji večji hoteli.