Radana danes ni bilo na Delovno in socialno sodišče v Ljubljani, na naroku 18. novembra pa bo pričal. Za tožbo proti UKC Ljubljana se je odločil, ker so ga januarja letos odpustili.
To so storili po tistem, ko je notranji strokovni nadzor nad smrtjo 83-letnega bolnika decembra lani pokazal, da je Radan temu bolniku verjetno res skrajšal življenje s kalijem, a materialnih dokazov za to ni bilo.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Odvetnici UKC Ljubljana in Radanov zagovornik Milan Krstić se danes niso pogodili. Sodni senat pa tudi ni ugodil predlogu UKC, da se iz postopka izloči javnosti. Svojo zahtevo sta odvetnici utemeljevali s tem, da bi se lahko z medijskim poročanjem razkrili osebni podatki 83-letnega bolnika.
Krstič je temu nasprotoval, saj da Radana skrbi, da bi bila javnost izločena tudi iz kazenskega postopka ter da javnost ne bi imela vpogleda v dejstva. Ker po njegovih navedbah ni bilo nobenih odklonov pri zdravljenju bolnika, tudi v javnost ne bi mogli priti nobeni podatki, ki bi bili šokantni za družino in okolico umrlega bolnika.
Smrt 83-letnega neozdravljivo bolnega moškega je bil sicer prvi primer, ki so ga začeli preiskovati kriminalisti. Preiskava se je nato razširila. Poleg sedmih umorov Radana sumijo še neupravičenega fotografiranja, omogočanja uživanja prepovedanih drog, zlorabe uradnega položaja in ponarejanja listin. Od 18. maja je Radan v priporu.