Stečajni upravitelj Aha Mure Stevo Radovanović je po neuspeli dražbi, ki bi potekala z zviševanjem cene, povedal, da zanimanja za nakup praktično ni bilo, povpraševanje pa bolj informativnega značaja, saj na prvi dražbi praktično nihče ne kupi nepremičnine, pač pa taktizira.
347 delavcev bo lahko delalo do prodaje oziroma do konca julija 2016. Sodišče je namreč Radovanoviću izdalo soglasje, da proizvodne zmogljivosti odda v najem Arumu za največ eno leto oziroma do odprodaje.
Ker procedura za dražbo poteka predolgo, sodišču jo je namreč predlagal že 1. aprila, prodaje kot celote ne bo ponovil, pač pa bo premoženje prodajal po delih. Najverjetneje bo izklicna cena enaka likvidacijski, tako kot je bilo pri današnji prodaji, vendar pa tudi v tem primeru ne pričakuje velikega zanimanja.
Ob tem je Radovanović pripomnil, da je Nova Ljubljanska banka kot ločitveni upnik vložila pritožbo na predlagano ceno in je predlagala prodajo po tržni vrednosti z zniževanjem cene, vendar je višje sodišče to zavrnilo in se strinjalo z njegovim predlogom. Tržna vrednost tega premoženja je nekaj več kot šest milijonov evrov.
Delujoče zdravo jedro Aha Mure, ki ga je za eno leto najela družba Arum nekdanjega direktorja Aha Mure Dušana Gomboca, bo medtem 15. septembra že četrtič na dražbi. Proizvodni prostori skupaj s stroji in opremo ter blagovno znamko Mura bodo naprodaj za izklicno ceno 2,3 milijona evrov, takšna je bila tudi na junijski dražbi, in se bo lahko zniževala po 50.000 evrov.
Kot je povedal Radovanović, dodatnega zanimanja za nakup ni, bil pa je v stiku s potencialnimi kupci na prejšnjih dražbah in jih pozval, naj se dražbe udeležijo, enako tudi Gomboca. Če dražba ne bo uspela, bo premoženje prodajal po klasičnem stečajnem postopku, cene pa bodo najbrž likvidacijske.