Profila Lejle Irgl, sestre Eve Irgl, na Facebooku in Twitterju (trenutno) ne obstajata več.
Kot so zapisali, so njegovi zapisi o migrantih z Bližnjega vzhoda presegli vse meje še sprejemljivega in dopustnega, posredno pa tudi škodijo združenju.
Kot so navedli v združenju, Erlah sicer ni član ZNP, je pa prejemnik novinarske nagrade, ki jo podeljuje združenje, zato ga mnogi povezujejo z njim.
V ZNP se strinjajo, da so različna - tudi kritična mnenja o begunski problematiki potrebna, vendar pa nikakor ne smejo služiti širjenju sovraštva ali celo spodbujanju nasilja.
Nestrpen in sovražen govor, ki se je pojavil na spletnih omrežjih glede beguncev, so med drugim obsodili tudi v Društvu novinarjev Slovenije (DNS), v Mirovnem inštitutu, v uradu varuha človekovih pravic in v Amnesty International Slovenija. V DNS novinarje in druge udeležence razprave o begunski krizi obenem pozivajo k spoštovanju načel človečnosti in dostojanstva.
Je pa zapiske Sebastjana Erlaha in Lejle Irgl, sicer zaposlene kot knjižničarke na javni osnovni šoli Col, povzelo tudi nekaj tujih medijev, kjer so se prav tako zgražali nad trdosrčnostjo posameznikov, ki sami sebe proglašajo za kristjane.
Facebook profil Lejle Irgl, sestre SDSove poslanke Eve Irgl, (trenutno) ne obstaja več. Po poplavi kritičnih komentarjev ga je najprej ukinila, nato za nekaj časa spet aktivirala, a se je, kot kaže, najbrž odločila, da bo ponovno (začasno?) s tega družabnega omrežja digitalno odsotna.
Prav tako je ni mogoče zaslediti na omrežju Twitter. Vse prevečkrat videna praksa torej, da nekateri posamezniki ne prevzamejo odgovornosti za svoja dejanja in izrečene ter napisane besede enostavno na hitro izbrišejo.
Kljub temu, da je Lejla Irgl v pol leta starem intervjuju za naš portal, ki ga lahko preberete TUKAJ, med drugim dejala - navajamo: "...jaz svojih stališč in prepričanj ne menjam. Zame je samo ena resnica." Prav tako je na profilu na omrežju Linkedin, ki začuda še obstaja, sama o sebi zapisala - navajamo: "Drugače pa sem preprosta oseba, ki sprejema in ima rada vse ljudi, ne glede na izobrazbo, narodno ali versko pripadnost, ..."
Po drugi strani pa Erlah še naprej ohranja oba profila na obeh omrežjih in na njih tudi aktivno objavlja svoja sporočila.