Odločitev, kdaj zadeva Patria zastara, je v rokah ljubljanske okrajne sodnice Tanje Lombar Jenko, ki je primer po razveljavitvi na ustavnem sodišču dobila v ponovno odločanje. Sodnica mora odločiti, ali glede zastaranja velja določba kazenskega zakonika iz časa, ko naj bi bila storjena kazniva dejanja (po kateri Patria zastara letos), ali novejša določba, po kateri je v primeru razveljavitve pravnomočne sodbe zastaralni rok dve leti od te razveljavitve.
Na sodišču so večkrat pojasnili, da sodnica preučuje 22.000 strani obsežen spis, odločitev o zastaranju pa do sodnih počitnic ni padla. Tudi danes so na ljubljanskem okrajnem sodišču za STA pojasnili, da o zadevi še ni odločeno.
Če bo zadeva vendarle zastarala letos, bo to za obdolžene v različnih obdobjih, saj naj bi tudi po obtožnem predlogu kazniva dejanja storili časovno različno. Janši bi torej, kot omenjeno, zadeva zastarala med današnjim dnem in 22. avgustom. V obtožnem predlogu piše, da je Janša v tem času prek danes že pokojnega Jožeta Zagožna za SDS sprejel obljubo plačila provizije od posla z osemkolesniki.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Črnkovič naj bi kazniva dejanja storil 3. septembra, ko naj bi Zagožnu, Tonetu Krkoviču in za stranko SDS obljubil delež dobička, ki bi ga njegovo podjetje Rotis ustvarilo v poslu z oklepniki.
Krkovič pa naj bi kaznivo dejanje storil neugotovljenega dne po 3. septembru, ko naj bi bil seznanjen in s tem sprejel obljubo o deležu dobička Rotisa.
Sojenje v zadevi Patria se je začelo leta 2011 in se dve leti kasneje končalo z obsodilno sodbo, ki sta jo potrdili tako višje kot vrhovno sodišče. Vendar pa je ustavno sodišče sodbe razveljavilo in zadevo vrnilo ljubljanskemu okrajnemu sodišču v ponovno sojenje.