"Univerza v Mariboru kljub skominam nekaterih posameznikov in interesnih skupin ni zasebno podjetje, ampak javni zavod. To vključuje zahtevo po transparentnem delovanju, spoštovanju demokratičnih standardov in temeljnih akademskih vrednot," v javnem pismu poudarjajo v Visokošolskem sindikatu Slovenije. Če se Logožar in Oplotnik ne bosta umaknila s funkcij, ki ju imata na univerzi, sindikat od rektorja mariborske univerze Igorja Tičarja pričakuje, "da bo ukrepal v skladu s pooblastili, ki mu jih dajeta zakon o visokem šolstvu in statut univerze. Sicer bomo sklepali, da odgovornost jemlje nase in razmislili o nadaljnjih korakih za zaščito ugleda univerzitetne skupnosti".
Časnik Dnevnik je v petek razkril, da je Logožar leta 2008 izkoristil svoj profesorski položaj in družbi Dars kot lastno študijo o upravljanju avtocestnih prometnih podsistemov za 24.000 evrov prodal diplomsko delo svoje študentke. Študija je kasneje iz arhivov Darsa izginila. Primerjava študije o upravljanju avtocestnih prometnih podsistemov in diplome po pisanju Dnevnika razkriva, da sta dokumenta identična. V študiji so bili spremenjeni izključno tisti stavki, v katerih avtorica omenja svoje diplomsko delo.
Logožar je za Dnevnik pojasnil, da je študentka diplomirala pod njegovim mentorstvom z omenjeno temo, na katero da jo je usmeril ravno zaradi študije, ki jo je opravil za Dars in temelji na omenjeni diplomski nalogi. Obenem je Logožar zanikal prepisovanje javno dostopnega diplomskega dela, ker takrat diplomska dela še niso bila javno dostopna.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Na policiji so prav tako v petek pojasnili, da so konec lanskega leta prejeli prijavo zaradi suma zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic, iz zadeve pa so bili razvidni tudi razlogi za sum na goljufijo. Kazenski pregon za obravnavana kazniva dejanja je sicer zastaral, a so kriminalisti o ugotovitvah marca letos vseeno obvestili pristojno Okrožno državno tožilstvo v Mariboru. To je nato sklenilo, da v tej zadevi zaradi zastaranja kazenski pregon ni več dovoljen, oškodovanci pa lahko svoje pravice uveljavljajo v civilnopravnem postopku.
Z Univerze v Mariboru so še istega dne na poizvedovanje STA sporočili, da so že v letu 2009 obravnavali zadevo, v katero je bil vpleten zdajšnji dekan ekonomsko-poslovne fakultete Logožar. Slednjemu so izrekli opomin pred izredno odpovedjo pogodbe o zaposlitvi. V izogib tovrstnim primerom v prihodnje pa na univerzi pripravljajo etični kodeks.
Ob tem so v Visokošolskem sindikatu Slovenije kritični tudi do siceršnjega ravnanja novega vodstva Univerze v Mariboru. Menijo, daje "zadnja afera s prodajo diplome sodu izbila dno: ne le zaradi pravne in simbolne teže dejanj, temveč tudi zaradi brezsramnosti, s katero se vodstvo univerze sklicuje na formalno zastaranje primera, ki sega v leto 2009".