Vladne krize tokrat ni na vidiku, ima pa Cerar nove skrbi, ki mu jih povzročajo njegove ministrice. Notranja ministrica Vesna Györkös Žnidar se bo morala spoprijeti z interpelacijo, nad kulturno ministrico Julijano Bizjak Mlakar bentijo kulturniki in predstavniki medijev, zdravstvena ministrica Milojka Kolar Celarc pa je popustila pod pritiskom javnosti in vzpostavitev satelitskih urgentnih centrov zamaknila za eno leto.
SDS z interpelacijo
Ministrica Györkös Žnidarjeva je po mnenju SDS subjektivno odgovorna oziroma vsaj objektivno in politično odgovorna za dogodke, ki so se zgodili v primeru pridržanja nekdanjega kosovskega premiera. Prepričani so, da je zaplet s Haradinajem Sloveniji povzročil težko popravljiv padec ugleda.
Ministrica je v odzivu poudarila, da je policija svoje delo v primeru Haradinaj opravila strokovno in zakonito. »V tem trenutku lahko domnevam le, da je interpelacija vsebinsko nedodelana in da je kot taka očitno neutemeljena,« je še dejala ministrica, ki pričakuje podporo koalicijskih partnerjev. In podporo bo, sodeč po izjavah predstavnikov koalicijskih strank, tudi dobila.
Kultura in zdravstvo
Napeto je tudi v kulturnem in zdravstvenem resorju. Že nekaj časa se namreč šušlja, da naj bi Miro Cerar po letu dni na oblasti pripravljal rekonstrukcijo vlade.
Težek spanec doživlja predvsem prva kulturnica v državi. Pred dnevi je Združenje izdajateljev radijskih in televizijskih programov pri GZS premierja Cerarja pozvalo, naj ministrico Julijano Bizjak Mlakar zaradi njene neodzivnosti in nekompetentnosti v povezavi s predlogom novele zakona o medijih razreši.
Na udaru je tudi zdravstvena ministrica Milojka Kolar Celarc, od katere javnost še vedno pričakuje zdravstveno reformo in ki je klonila pod pritiskom javnosti in zamaknila ustanovitev satelitskih urgentnih centrov, ki so na noge dvignili praktično vso državo.
Vprašanje pa je, ali bo pod pritiskom javnosti klonil tudi predsednik vlade in rekonstrukcijo tudi izpeljal. Sodeč po zadnjih izjavah, se to (še) ne bo zgodilo.