Kot piše časnik, je sodnica v predlogu za svojo izločitev navedla dva razloga. Kot prvega je navedla dejstvo, da je o zadevi že odločala, ko je zavrnila zahtevo zagovornika Antona Krkoviča za obnovo kazenskega postopka in predlog njegovega zagovornika za odlog izvršitve kazni.
Drugi razlog pa je, da sta njen soprog Janez Jenko in Janševa hči Nika sodelavca v družbi Plinovodi, kjer se vsakodnevno srečujeta.
Pavlič Pivkova je po navedbah časnika ocenila, da to niso okoliščine, ki bi vzbujale dvom o nepristranskosti. V pojasnilo je zapisala, da bi bile okoliščine, ki bi bile razlog za izločitev sodnika, denimo daljne sorodstvo, prijateljski odnosi z oškodovancem ali obdolžencem ali vnaprejšnje izraženo mnenje sodnika glede obravnavane zadeve.
Zgolj dejstvo, da je sodnica odločala o Krkovičevi zadevi in zavrnila predlog za odlog izvrševanja kazni, po mnenju Pavlič Pivkove samo po sebi ne tudi ne predstavlja katerega od izključitvenih izločitvenih razlogov, pri katerih gre vedno za neovržno zakonsko domnevo, da vplivajo na nepristranskost sodnika.
Tudi srečevanje soproga Lombar Jenkove in Janševe hčere po mnenju predsednice sodišča samo po sebi še ne predstavlja okoliščin, ki bi vzbujale dvom o sodničini nepristranskosti. Ocenila je, da Lombar Jenkova ne zatrjuje nobene konkretne okoliščine, ki bi nakazovala njeno pristranskost, še navajajo Slovenske novice.
Ustavno sodišče je aprila letos obsodilne sodbe v zadevi Patria - Janeza Janšo, Antona Krkoviča in Ivana Črnkoviča - razveljavilo in zadevo vrnilo na prvo stopnjo.
Zadeva je bila dodeljena sodnici Lombar Jenkovi, ki bo morala poleg proučitve skoraj 22.000 strani dolgega spisa odločiti tudi o tem, ali zadeva zastara že letos avgusta ali šele čez dve leti.