Vodja svetniškega kluba SDS Mirko Brnič Jager je sicer že na začetku seje predlagal umik točke z dnevnega reda, saj kot je opozoril, svetniki niso kvalificirani za odločanje o takšni zadevi.
Tudi svetnica ZL Nataša Sukič je opozorila, da jim pred odločanjem o zadevi ni bila predložena pogodba občine z Zil inženiringom, niti poznejša aneksa k pogodbi. Kot je pojasnila, namreč novi svetniki z zgodbo niso dovolj dobro seznanjeni.
Svetnik SDS Jernej Pavlin je poudaril, da mestni svet ne more prevzemati odgovornosti za takšno poslovanje izvršilne oblasti mesta, torej župana in njegove ekipe.
Njegov strankarski kolega Anže Logar pa je dodal, da gre za zlorabo instituta javno-zasebnega partnerstva. Logar meni, da so tovrstne zgodbe predstavljene kot zimzelene zgodbe o uspehu, ki ne bodo stale nič, nato so projekti izglasovani v mestnem svetu, na koncu pa so stroški preloženi na ljubljanske davkoplačevalce.
Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu sta sicer Mestna občina Ljubljana in družba Zil inženiring podpisala konec leta 2009. Po pogodbi naj bi občina v projekt, ki naj bi bil končan do marca 2011, vložila 100.000 evrov in svoja zemljišča v vrednosti 1,5 milijona evrov, Zil pa bi 3,8 milijona plačal za gradnjo parkirne hiše. Kot je razvidno iz gradiva občine, bo občino samo prevzem gradbišča in dokončanje gradnje stalo 2,6 milijona evrov.
Župan Zoran Janković je po koncu seje dejal, da bo šla občina na arbitražno sodišče. To bo določilo stroške, ki bodo pripadali Zil inženiringu, občina pa bo projekt nadaljevala sama ali pa bo našla novega zasebnega partnerja.
Sklep o razdrtju javno-zasebnega partnerstva so svetniki podprli s 24 glasovi za in 10 proti.