Državnotožilski svet je danes poleg omenjenega poročila obravnaval tudi Fišerjev odgovor nanj.
Poročilo o domnevnih Fišerjevih kršitvah je od predsednice Državnotožilskega sveta Alenke Mežnar zahteval pravosodni minister Goran Klemenčič. Prav tako je minister zahteval, da se do kršitev opredeli Državnotožilski svet. Minister pa tudi premier Miro Cerar sta omenjeni organ tudi pozvala, naj to stori čim prej.
Cerar je danes ob robu seje DZ dodal, da pričakuje zelo jasno, utemeljeno odločitev sveta. Na podlagi njihove odločitve pa bodo tako Fišer kot politični prostor lahko premislili, "kakšna je ta zadeva". Fišer pa je medtem v torek Državnotožilski svet pozval, naj o njegovih ravnanjih "kljub političnim pritiskom opravi poglobljeno razpravo in razmislek".
Komisija za preprečevanje korupcije je v sredi aprila objavljenemu poročilu o nadzoru nad imenovanjem Škrleca ugotovila, da sta Fišer in tedanji pravosodni minister Aleš Zalar pri imenovanju ravnala koruptivno, ker da sta s kršenjem zakonodaje Škrlecu omogočila nepremoženjsko korist. Tako Zalar kot Fišer sta zoper ugotovitve vložila tožbo na upravno sodišče.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Državnotožilski svet je sicer po zakonu o državnem tožilstvu edini organ, ki lahko državnemu zboru predlaga razrešitev generalnega državnega tožilca. Klemenčič je nedavno za Televizijo Slovenija dejal, da bo v primeru, če bo prišlo do tega, da bi Državnotožilski svet Fišerja podprl, na mestu razmislek o spremembi zakona.
Cerar je danes ob robu seje DZ poudaril, da bo vedno nasprotoval hitrim zakonskim spremembam zaradi konkretnega človeka ali primera. "Res je, da lahko taki primeri opozorijo na pomanjkljivosti kakšnega zakona, a je spremembe treba pripravljati premišljeno in upoštevaje različne nove situacije. Če bo torej prišlo do spremembe zakonodaje, bo ta premišljena in ne le odziv na nek aktualni zaplet," je pojasnil novinarjem.
Odločitev Fišerja, da vztraja na položaju, je njegova osebna odločitev, je še dodal premier. Fišer namreč pravi, da ne vidi potrebe po svojem odstopu. Prepričan je tudi, da Državnotožilski svet napake ne bo ugotovil, ker da je ni bilo.
V petek bo o Fišerjevih ravnanjih v omenjenem primeru na zahtevo SDS in NSi na izredni seji razpravljal tudi državni zbor.