Bolj se bliža rok za oddajo dokumentov, večja je nervoza med delodajalci, sindikati, političnimi strankami in državljani. Do zdaj je namreč na ogled le osnutek tega programa, iz katerega konkretni ukrepi še niso razvidni, iz posameznih izjav, ki smo jih lahko slišali v zadnjih dneh, pa je mogoče razbrati, da nas kljub vnovični gospodarski rasti čaka daljše obdobje zategovanja pasu.
O tem, kaj bo na koncu pisalo v dokumentih, ki bodo romali v Bruselj, so se koalicijski partnerji začeli pogovarjati oziroma pogajati včeraj. Osnovna izhodišča naj bi bila spodbujanje naložb, strukturne reforme in fiskalna odgovornost.
Besede, ki smo jih slišali že neštetokrat, a tisto, kar državljane zanima, so konkretni ukrepi, ki se bodo poznali pri kakovosti njihovega bivanja.
Kot smo že zapisali, je vedno bolj jasno, da misli vlada Mira Cerarja ukrepe, ki jih je prinesel zakon o uravnoteženju financ, iz začasnih spremeniti v trajne. Če se spomnimo, nas je leta 2012 takratna vlada zaradi krize prisilila, da smo se marsičemu »začasno« odpovedali. »Dokler ne bo konec krize,« so rekli.
No, danes nam razlagajo, da je krize konec in da smo zgodba o uspehu, a da nam tistega, kar so nam vzeli, ne mislijo vrniti. Je temu res tako? Komu se mudi in kaj vse nas še čaka, preberite v današnji izdaji časopisa Svet24!